
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External, Internal |
| Interface Type(Data Interface) | I²C |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 16 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Settling Time | 9 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 399
Distributors
pcbx
Unit Price$16.14909
Ext.Price$16.14909
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.14909 | $16.14909 |
| 10 | $12.99190 | $129.91900 |
| 25 | $12.20380 | $305.09500 |
| 50 | $11.76247 | $588.12350 |
| 100 | $11.33721 | $1133.72100 |
| 300 | $10.85400 | $3256.20000 |
| 500 | $10.67534 | $5337.67000 |
